דגשים חשובים להקמת אתר אינטרנט שיווקי

כיצד בונים אתר איכותי, תדמיתי וחשוב מכך - שיווקי, כך שיביא לעלייה בלקוחות המגיעים דרך האינטרנט?

ישנם בעלי עסקים רבים שלמדו לענות על השאלה הזו דווקא בדרך "הקשה": אלו הקימו לפני מספר שנים אתר אינטרנט אך האתר לא היה איכותי ולכן לא הצליח "לספק את הסחורה". בדיעבד גילו בעלי העסקים הללו פרמטרים של איכות שהם כלל לא היו מודעים אליהם, בין אם בגלל שחברת בניית האתרים בה בחרו לא יידעה אותם על כך או בחרה לחסוך בהם באופן מודע. בפרמטרים הללו בדיוק נעסוק במאמר הבא, כך שלא תצטרכו ללמוד אותם על בשרכם אלא מבעוד מועד:

להלן דגשים חשובים שצריכים להופיע באתר שיווקי מוצלח:
 • שירות אחסון אתרים יציב: מדובר בסוגיה שבעלי אתרים רבים נוטים לזלזל בה וכתוצאה מכך גם להתפשר על איכותה - וחבל. גולשים ישראלים ידועים כציבור לא סבלני במיוחד ולכן ציבור כזה שייתקל באתר הסובל מקשיי גלישה, לא יהסס וינטוש מיידית את האתר. בחירת חברת אחסון איכותית תמנע תקלות ונפילות של האתר.
   
 • מערכת ניהול אתר פשוטה ויעילה: אתר מוצלח הוא אתר דינמי ומכאן שתצטרכו לעדכן אותו לעתים תכופות. חשוב להקים אתר בעל מערכת ניהול פשוטה ויעילה במטרה להקל את העבודה מאחורי הקלעים. מערכת ניהול אתר מסורבלת עלולה לחייב אתכם בעלויות גבוהות בכל פעם שתרצו לעדכן את האתר ואף להוריד לכם את החשק בעדכון קבוע של האתר.
   
 • עיצוב מוצלח: עוד לפני שהגולשים מתעמקים במידע שמוצע להם באתר, הם צורכים אינפורמציה באמצעות העיניים וחוש הראייה. לכן, עיצוב נקי ולא עמוס הוא פרמטר חשוב מאוד. כמו כן, כדאי שהגוונים שייבחרו למטרת עיצוב האתר יהיו גוונים המזוהים עם החברה ולבסוף, חשוב מאוד להקפיד על רמת איכות גבוהה של התמונות שיופיעו באתר.
   
 • פיזור נכון של מידע באתר: אין ספק שכל בעלי האתרים היו רוצים שהגולש יכיר את העסק מא' עד ת' על סמך ביקור בדף הבית בלבד. בפועל, הגולשים נרתעים כשדף הבית בו הם מבקרים עמוס ו'יורה' עליהם אינפורמציה מכל עבר. לכן, חשוב לתמצת את התוכן שמופיע בעמוד הבית לכדי מסרים עיקריים בלבד ולהקפיד על חלוקת המידע בין הלשוניות המופיעות באתר, כך שהגולש יוכל לנווט ביניהן לפי רצונו.
   
 • אפשרות להירשם לעדכונים וליצור קשר: על אף שאנחנו חיים בעידן וירטואלי, בסופו של דבר, לגולשים חשוב לדעת שיש להם עם מי לדבר ויש מי שיושב מאחורי האתר ומתפעל אותו. לכן, אפשרות רישום לקבלת עדכונים והאפשרות ליצור קשר עם מנהלי האתר- תעזור לשדר תחושת אמינות ואנושיות.
   
 • היכרות ברורה עם המותג: עליכם לצאת מנקודת הנחה שהגולשים שמבקרים זה עתה באתר, נחשפים לעסק שחדש להם לחלוטין. לכן, חשוב מאוד לפרט בעמוד ה'אודות' באתר, את כל האינפורמציה החשובה לגבי העסק- כך שהגולשים לא יצטרכו לעסוק בניחושים. אם יש אינפורמציה שנראית לכם טריוויאלית, עליכם לשאול את עצמכם האם בתור לקוח פוטנציאלי, מדובר בפיסת מידע שהייתם רוצים לקבל מראש ולפעול בהתאם.
   
 • הקדשת עמוד נפרד למוצרי העסק: בהמשך לסעיף הקודם, הגולשים צריכים לקבל עמוד נפרד המכיל בתוכו פירוט אודות כל המוצרים ו/או השירותים השונים שהעסק שלכם מציע, כדי להבהיר להם מהי בעצם תכלית האתר ולשם מה ביקרו בו.
   
 • בניית האתר בהתאם למנועי החיפוש: כל בעלי האתרים משקיעים היום משאבים רבים כדי לקדם את האתרים שלהם במנועי החיפוש בדגש על גוגל. כדי להקל את העבודה בהמשך ולמנוע הוצאות מיותרות על קידום אתרים, חשבו כיצד ניתן לבנות את האתר כך שיהיה ידידותי למנועי החיפוש מלכתחילה ויקודם בצורה איכותית יותר - חשוב להתייעץ עם יועץ לקידום אתרים בשלב זה.
   
 • תוכן מעניין וחשיבה מחוץ לקופסא: בהמשך לסעיף הקודם, הדרך המובהקת ביותר לקדם את האתר באופן אורגני היא באמצעות השקעה בתוכן. אל תנסו לזלזל באינטליגנציה של הגולשים באמצעות תוכן ברמה נמוכה אלא להיפך- תמיד נסו להעלות את הרף, חשבו מחוץ לשגרה ונסו להפתיע את הגולשים עם תוכן מעניין ובעל ערך מוסף.
   
 • עדכון קבוע של האתר: ככל שתקפידו להעלות מבצעים, תמונות, מוצרים, תכנים וידיעות הרלוונטיות לעסק שלכם, גם יהיה לגולשים יותר עניין לחזור ולבקר באתר שלכם במטרה לבדוק מה התחדש.
הכנו עבורכם תשובות לשאלות נפוצות העולות ע"י לקוחות שפונים אלינו לפני שלב קבלת הצעת המחיר. אנו מקווים שתמצאו שימוש בתשובות והן יוכלו ללוות אתכם הלאה, עד לשלב בניית האתר.
להמשך קריאה
אפיון אתר אינטרנט צריך לרדת לרזולציות מאוד מדויקות - הגדרות מטרות ויעדים, המעטפת הויזואלית, הניווט באתר, מערכת ניהול התוכן ועוד.
להמשך קריאה
אחד הדברים הראשונים שצריך לחשוב עליהם עם הקמת עסק חדש, הוא המיתוג הויזואלי שלו. המשימה הראשונה העומדת בפניכם בהקשר הזה היא עיצוב לוגו לעסק.
להמשך קריאה
מעוניינים לבנות אתר מותאם למכשירי סמארטפון - אייפון, גלאקסי ועוד? קראו את הדגשים שלנו להקמת אתר מותאם למכשירים חכמים.
להמשך קריאה
יצירת קשר
077-4604410

להצעת מחיר ומידע נוסף, כיתבו לנו כעת:

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*