מחקר שוק וניתוח מתחרים

זהו השלב החשוב ביותר לשיווק עסק באינטרנט!

מחקר שוק וניתוח מתחרים הוא השלב החשוב והמשמעותי ביותר בכל תהליך השיווק באינטרנט. זה השלב שבו בעל העסק לומד לקרוא את המפה ולהבין האם יש לו פוטנציאל להפוך לשחקן מרכזי עם כניסתו לשוק הוירטואלי, שחקן מן השורה או שדינו להישאר בתחתית הרשימה.

כמו בכל תחום אחר, גם בעולם השיווק לתקציב שלכם יש תפקיד חשוב והוא הכרחי לצורך השגת מטרות. יחד עם זאת, באמצעות מחקר נכון, ניתן לחסוך אלפי שקלים ואף להגיע למצב שבו אתם למעשה מובילים את התחום ונהנים מחשיפה יפה של גולשים וכתוצאה מכך- גם מגידול בכמות הלקוחות.

מהו בעצם מחקר שוק וניתוח מתחרים?

כאשר העסק שלכם היה רק בשלבי התפתחות, עוד לפני הקמתו הרשמית, בוודאי עסקתם בגישוש השטח, ניסיתם לראות מיהם המתחרים העתידיים שלכם, מה הם מציעים, מהן נקודות החולשה שלהם ומהן נקודות החוזק.

סביר להניח שירדתם לרזולוציה קטנה עוד יותר ובדקתם אילו לקוחות יש להם, מהי מידת יציבותם בתחום, כמה עובדים הם מעסיקים ועוד. ידעתם שהיכרות כזו עשויה ללמד אתכם רבות לא רק לגבי התחום עצמו אלא גם איך כדאי לפעול על מנת להצליח בו.

תהליך דומה מתרחש לפני שבוחרים בפלטפורמות הקידום והשיווק באינטרנט: חשוב מאוד לבדוק את פני השטח ולהבין האם במסגרת התקציב שלכם, ניתן לפרסם באינטרנט ביעילות ולהשיג את החשיפה הרצויה בתחרות מול היריבים שלכם.

התהליך הזה מאפשר לכם לא רק לאתר חולשות אצל היריבים אלא גם לזהות נישות ואפיקים חדשים שהמתחרים כלל לא חשבו עליהם ולמלא את המקום החסר. המטרה הסופית היא ללמוד מהיתרונות של המתחרים ולהפוך את נקודות החולשה שלהם לנקודות החוזק שלכם.

איך מתבצע המחקר בפועל?

עד כה עסקנו במחקר השוק במונחים כלליים וכעת ננסה להבין כיצד זה עובד בפועל. ישנם מספר כלים מרכזיים שמסייעים לנו לנתח את פסיפס נתוני האתר של המתחרים, במטרה להבין מי עומד מולנו ואת כל המשמעויות הנלוות לכך.

באמצעות הניסיון המקצועי שלנו, יש לנו האפשרות להעריך את מידת ההשקעה הדרושה במלאכת הקידום והפרסום, במונחים של זמן עבודה ותקציב, הדרושה כדי לייצר חשיפה ראויה בתחום. באמצעות השימוש בגוגל, באפשרותנו לאתר את כל המתחרים החזקים מהשוק, לשער כמה חיפושים נערכים ברמה החודשית תחת מילות המפתח העיקריות ולדעת היכן נעמוד ביחס למתחרים לאחר שנגיע ליעדים הרצויים, באמצעות עבודת הפרסום והשיווק האינטנסיבית ובהתאם לתקציב הפרסום.

במהלך השנים צברנו כלים מתאימים המאפשרים לנו לבצע חקר שוק וניתוח מתחרים ברמה המקצועית והמקיפה ביותר. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו על מנת שנוכל לבחון את האפשרות לעבודה משותפת לפרסום העסק שלכם באינטרנט, באמצעות הפלטפורמות המתאימות.

יצירת קשר
077-4604410

להצעת מחיר ומידע נוסף, כיתבו לנו כעת:

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*