שאלות ותשובות בנושא בניית אתרים

אחת הזירות החשובות ביותר שבאמצעותן ניתן להשיג לקוחות חדשים, להניע אותם לפעולה וגם לנהל אחריהם מעקב מדוייק - היא זירת האינטרנט. בעלי העסקים הבינו את הפוטנציאל הזה לא מכבר ולכן רובם ככולם מתחרים בה על השגת לקוחות חדשים. אחת המשימות החשובות ביותר שיש לבצע ע"מ להשיג את המטרה היא בניית אתר אינטרנט לעסק.

גם בעלי עסקים אשר מכירים בחשיבות האינטרנט לצורך מינוף העסק, עשויים להרגיש כי התחום הזה זר להם והם נמצאים בטריטוריה לא מוכרת. כדי לפזר את עננת הערפל סביב התחום עבור כל מי שאינו מכיר אותו לעומק, הכנו עבורכם תשובות לשאלות נפוצות העולות ע"י לקוחות שפונים אלינו לפני שלב קבלת הצעת המחיר. אנו מקווים שתמצאו שימוש בתשובות והן יוכלו ללוות אתכם הלאה, עד לשלב בניית האתר.

1. מה חשוב להכין עבור חברת בניית האתרים, עוד לפני הצעת המחיר?

כדי שתוכלו לקבל הצעת מחיר אמיתית שמשקפת את מורכבות האתר, חשוב שתנסחו כמה קווי מנחה באשר לאופן שבו תרצו שהאתר שלכם ייראה. אלו לא צריכים להיות קווי מנחה מקצועיים, הרי אינכם מגיעים מהתחום - העיקר שהדגשים הללו יבטאו את הרצונות שלכם. זהו תפקידה של חברת בניית האתרים "לתרגם" את הרצונות הללו למונחים מקצועיים ולגרום להם להתממש.

למה הכוונה ב'יעדים'? נסו לחשוב האם אתם רוצים אתר תדמיתי או אתר מכירות. נסו לענות לעצמכם על השאלה "מהי המטרה שלי בבניית האתר?". לבסוף, כדאי גם לנסות לתאר מה יהיה גודל האתר המבוקש שלכם וכמה דפים ומוצרים צפויים להיות מוצגים בו.

כדי לענות על השאלות הללו, תתבקשו לעשות שיעורי בית ולסייר באתרים של מתחרים מהז'אנר שלכם. כך תוכלו להבין מהו טעמכם האישי, להבין מה מדבר אליכם ומה לא. זה לגיטימי ואף מתבקש שתביאו רשימה של אתרים שאהבתם בתור דוגמא לחברת בניית האתרים.

2. האם ניתן לערוך שינויים באתר הסופי?

התשובה החד משמעית היא - כן, ניתן ואף רצוי לערוך שינויים באתר הסופי, שכן מטרת האתר היא להיות דינמי ולכן תתבקשו לעדכן אותו לעתים קרובות. כמו כן, ייתכן ולאחר העלאת האתר לאוויר, תקבלו פידבקים מהלקוחות ותצטרכו לבצע שינויים ואופטימיזציה במטרה להפוך את האתר ליעיל ומושך יותר.

כדי לוודא שתוכלו לעשות זאת, עליכם לכלול סעיף המתייחס לאחריות חברת בניית האתרים עם סיום תהליך העבודה. האם חברת בניית האתרים תמשיך לשדרג את האתר לאחר סיום תהליך הבנייה? ואולי שם תסתיים ההתקשרות ביניכם? המקובל בשוק הוא שחברת בניית האתרים תבקש תשלום נוסף עבור שעות העבודה ובתמורה לכך תמשיך לעדכן את האתר גם בהמשך. חשוב להסדיר את סוגיית התשלום ואת תחומי האחריות של החברה לאחר בניית האתר - מראש. שילוב מערכת לניהול תוכן תוריד אחריות ותלות מחברת בניית האתרים ותעביר אותה אליכם.

3. מי אמור לתחזק את אתר האינטרנט וליצוק לתוכו מאמרים מקצועיים?

כפי שכבר ציינו בסעיף הקודם, רוב חברות המציעות שירותי בניית האתרים מציעות שירותי תחזוק לאתרים בעבור תשלום נוסף. רובן גם מציעות שירותי תוכן ויצירת מאמרים מקצועיים עבור הלקוח. יחד עם זאת, חשוב לוודא את הסעיפים הללו מול החברה מראש ולא לקבל אותם כמובן מאליו.

היתרון בשימוש באותה חברה לצורך עדכון האתר והעלאת תכנים הוא שמדובר בפתרון החוסך לכם זמן רב. אתם יכולים להמשיך לעסוק בניהול השוטף של העסק שלכם ואילו חברת בניית האתרים תיקח אחריות על עדכון האתר. יתרון נוסף הוא התכנים שיעלו לאתר יהיו מקצועיים ומנוסחים היטב.

4. על מה צריך לשלם כשאני בונה אתר אינטרנט?

מדובר בשאלה שכיחה וגם לגיטימית, שכן הלקוחות לא תמיד מבינים מה בעצם מבטאת הצעת המחיר שהם קיבלו. ישנם כמה רכיבים בסיסיים שבלעדיהם לא תוכלו להקים אתר מקצועי לעסק:
  • כתובת האתר - כל האתרים ברשת שמורים בכתובות, ממש כמו הבתים שלנו. מדובר בכתובת שאותה מזינים לשורת החיפוש בדפדפן ומובילה אותנו לאתר עצמו. במינוח המקצועי: "דומיין" \ "שם מתחם".
     
  • אחסון אתר - רשת האינטרנט למעשה מחולקת לתאים - תאים של שרתי אחסון המכילים את הקוד הגנטי של כל האתרים. השרתים מבטיחים גישה לאתרי האינטרנט מכל מחשב ומכל נקודה בעולם.
     
  • עיצוב אתר האינטרנט - הלקוחות גולשים לא רק עם היד על העכבר, אלא גם עם העיניים ולכן החלק הויזואלי בעת בניית האתר הוא קריטי במיוחד. יש להקדיש מחשבה רבה כדי ליצור עיצוב שמותאם למהות העסק וללקוחותיו.
     
  • תכנות אתר האינטרנט - התכנות הוא זה שמעניק חיים לאתר האינטרנט והופך אותו לדינמי: אתר שניתן לנווט בתוכו, לגלול עמודים ולבצע בו פעולות.
5. כמה עולה לבנות אתר אינטרנט מקצועי?

זו שאלת השאלות, הרי בשורה התחתונה מה שמעניין את רוב בעלי העסקים היא השאלה "כמה זה עולה לי?". קשה להעניק הצעת מחיר כוללת, שכן אתרים נבדלים זה מזה לא רק בעיצוב, אלא גם במהות ובתכלית. ניתן לומר באופן כללי כי בניית אתר תדמיתי עולה 3,500 ₪ ומעלה. נשמע שמדובר בהוצאה משמעותית? תחשבו שזה מתגמד לעומת השירותים שהאתר מציע והיכולת שלו לתפקד בתור הנציג שלכם ברשת בכל שעות היממה.


אפיון אתר אינטרנט צריך לרדת לרזולציות מאוד מדויקות - הגדרות מטרות ויעדים, המעטפת הויזואלית, הניווט באתר, מערכת ניהול התוכן ועוד.
להמשך קריאה
אחד הדברים הראשונים שצריך לחשוב עליהם עם הקמת עסק חדש, הוא המיתוג הויזואלי שלו. המשימה הראשונה העומדת בפניכם בהקשר הזה היא עיצוב לוגו לעסק.
להמשך קריאה
מעוניינים לבנות אתר מותאם למכשירי סמארטפון - אייפון, גלאקסי ועוד? קראו את הדגשים שלנו להקמת אתר מותאם למכשירים חכמים.
להמשך קריאה
במאמר הבא ניגע בכל הדגשים החשובים שצריכים להופיע באתר אינטרנט מוצלח המותאם ליסודות השיווק באמצעות אתרי אינטרנט.
להמשך קריאה
יצירת קשר
077-4604410

להצעת מחיר ומידע נוסף, כיתבו לנו כעת:

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*